blog siostry Małgorzaty
co widać z okna biedaków
zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

KRS 0000132424

1% TWOJEGO PODATKU ZAMIENIMY NA 100% DOBRA

O Fundacji Domy Wspólnoty Chleb Życia
święty na dzisiaj
24. Narodzenie św. Jana Chrzciciela

różne twarze miłosierdzia

Późny wieczór. Z Zochcina dzwoni Tomasz: „Zgadnij kogo mam na podwórku?” Nie zgadłam. Tak sobie, przejazdem wpadł ks.Mikołaj Tanase z żoną. Z Rumunii. Spokojnie-prawosławny jest. Niezwykli ludzie, od wielu lat zbierający dzieci, matki z dziećmi i ludzi starych i chorych z ulic i biedy. Problem z nimi zawsze taki, że prawie stale mają post, więc nasza kuchnia nie dla nich. Tym razem przed świętem św.Piotra i Pawła. Na szczęście coś się znalazło, w garnku zakręciło i nie byli głodni. Bo to nie taki post od mięsa, ale z rybką i szwajcarskim serem. Bez masła, jajek, mleka, sera, mięsa, ryb.

Ledwo goście wyjechali przyjechały nasze stare znajome Holenderki. Od wielu lat te dwie panie przez cały rok same zbierają odzież i

czytaj dalej...

Nie przenoście nam stolicy do….Zochcina

W Brwinowie było jak w mrowisku. Ponad setka wolontariuszy z ogromnej korporacji odeszła od biurek. Pracowali dwa dni i zrobili kawał dobrej roboty. Przedtem dali kasę na niezbędne zakupy: roślinki, farby i narzędzia. Pełny serwis. W imieniu dzieciaków i ich mam-dziękujemy. Dom ten zresztą ma szczęście do dobrych ludzi. To kolejna ekspedycja tych, którym się powodzi do tych, którym pod górkę. Dzięki temu możemy ciągnąć mimo braku oficjalnej pomocy. Aż nas w końcu wsadzą za wspieranie ludzi bezdomnych i bezdomnych matek z dziećmi, jako, że przyjmowanie ich do schronisk stanie się wkrótce nielegalne.

czytaj dalej...

kraj porąbanych biedaków

W niedzielę ubiegłą wylądowałam na końcu, może nie świata, ale Polski. W Pratulinie pielgrzymka kobiet z Diecezji Siedleckiej. Jarka na kierowcę zgarnęłam i udaliśmy się na wschód. Dawno, dawno temu przemierzałam te drogi. Teraz to inny świat. Pamiętam dworzec PKS w Kałuszynie. Lata 70-te. Do ubikacji czyli dołu w betonowej podłodze trzeba było wkładać kalosze. Dziś niewyobrażalne. To, co wzrusza, to troska w narodzie o …..kwiatki. Wszędzie. Ot tak, żeby było pięknie.

Pań było ze 2 tysiące. Wioska malutka. Ludzie serdeczni, w tym biskupi i księża- też się jako ludzie liczą, o czym czasem zapominamy. Wraz z p.Małgorzatą Ostrowską-Królikowską o babskich i nie tylko sprawach rozmawiałyśmy. Oczywiście sensacją dla damskiej widowni była informacja o obecności na terenie….jej męża, czyli Kusego.

czytaj dalej...

świat do remontu

Jak zestawiłam w głowie liczbę remoncików, to mi głowa spuchła. Moja głowa to pryszcz. Gorzej, że mogą spuchnąć szefowie od remontowej logistyki: Inżynier i Andrzej. Jankowice-cały dom, Łopuszańska- zakończony potopem remont łazienki. Grzegorz-Syryjczyk, który tam nocował przed wyjazdem do Szwecji, do swojej siostry, był łaskaw się wykąpać, ale nie zauważył zatkanego odpływu wody. Grzesiu jest wielki, wody lał ile wlezie i rano biura pływały. Panowie kafelki położyli, ale zapomnieli widać, że cementu nie należy wrzucać do rur odpływowych. Nie zamawialiśmy basenu, chłopaki!

W Medyni robione jest podwórko i parking, w Zochcinie kończy się budowa domu. Inżynier kazał założyć specjalnie duże parapety w przeszklonej jadalni. Na donice z kwiatami. Już zacieram stare rączki!

Remont w Krakowie czeka na pozwolenie na budowę.

czytaj dalej...

cerowanie Świata

 notatki z tego bloga

dobro jako choroba zakaźna

kontynuacja wpisów z lat 2012-2014 

sposób na cholernie szczęśliwe życie

wywiad z B.Strzelczykiem i P.Żyłką

artykuły 

Zebrane artykuły, rekolekcje, wywiady