blog siostry Małgorzaty
co widać z okna biedaków
zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

KRS 0000132424

1% TWOJEGO PODATKU ZAMIENIMY NA 100% DOBRA

O Fundacji Domy Wspólnoty Chleb Życia
święty na dzisiaj
16. św. Marceli I, papież i męczennik św. Joanna z Balneo, dziewica święci Berard i Towarzysze, pierwsi męczennicy franciszkańscy św. Honorat, biskup

Powodzenia, karma i gdyby…

15/01/2017

WOŚP- powodzenia Jurku. Życzę Ci powodzenia. Życzę także powodzenia wszystkim wolontariuszom.  Życzę  wspaniałych spotkań z życzliwymi ludźmi, którzy wrzucą do waszych puszek grosz i uśmiech. 

Tak jak życzę powodzenia każdej organizacji i każdemu człowiekowi, który zakasał rękawy i reperuje ten świat. Obojętne, czy grając w Jurkowej Orkiestrze, czy dyżurując w hospicjum czy gotując zupę dla głodnych, czy wreszcie pomagając sąsiadce w zakupach albo odrabiając lekcje z dzieciakami w świetlicy Caritasu.

mały Syryjczyk w obozie dla uchodźców, Grecja 2017

namioty na Lesbos 2017

Niedziela to także Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców.

Marzną, są głodni, chorzy, toną, cóż: taka „karma”, u nas też zimno, myślimy popijając herbatkę.

Czy w moim Kościele, w parafiach, wspólnotach ktoś zainicjował spotkania, wystawę fotograficzną,

czytaj dalej...

bezdomne kobiety poniżane i maltretowane w schronisku

10/01/2017

Pewien dziennikarz, poświęcenia pełen, traktując niezwykle serio swoją misję marzł dzisiaj pod naszym Schroniskiem dla Kobiet przy ul. Stawki w Warszawie. Cel był szczytny – namówić którąś z mieszkanek, żeby opowiedziała mu o mrożących krew w żyłach scenach znęcania się nad biednymi kobietami. Bohaterski mściciel pokrzywdzonych trafił na panią, która akurat biegła do pracy, współpracy odmówiła, bo, jak stwierdziła, nic się dziwnego nie dzieje, a ona wdzięczna jest za naszą skromną pomoc i tyle. Wówczas Dziennikarz zaproponował pieniądze za nagrywanie toczących się w schronisku rozmów, oczywiście z dyktafonem w pakiecie. I wiecie co? Pani odmówiła, chociaż na pewno każdej osobie w sytuacji bezdomności kasa się przydaje. Powiedziała, żeby po prostu wszedł do środka i porozmawiał z kierownictwem i mieszkankami.

czytaj dalej...

Politycznie i przyjacielsko

08/01/2017

Cześć pierwsza- polityczna, bo bezdomność troską polityków jest, jak wiadomo od zawsze. Zwłaszcza hasła ładnie brzmią zimą.

Bezdomność to nie tylko zimno i brak dachu nad głową. To samotność.

Mróz, Władza dobrotliwie prosi obywateli, żeby reagowali na widok człowieka bezdomnego lub generalnie osoby, której może grozić zamarznięcie. I słusznie. Tylko ta sama Pani Minister wprowadza standardy dla schronisk i nie pozwala przyjmować do nich ludzi starych i chorych. Niechże się Władzunia wreszcie zdecyduje: albo sobie sama poradzi, niech zakasze rękawy i otworzy drzwi urzędów, zaprowadziwszy najpierw odpowiednie standardy i położy tam bezdomnych, albo niech pozwoli nam pracować. Bo, proszę drogiej Władzy, jeśli przyjmiemy na materac dodatkową osobę, a jeszcze okaże się, jak ów człek odmarznie, że jest ciężko chory,

czytaj dalej...

życie ciche i spokojne

31/12/2016

Już po Świętach. Było pięknie, uroczyście, prezentowo i w ogóle świątecznie. Do Nagorzyc karp dotarł ….taksówką ze Staniątek, od SS.Benedyktynek, fundacji Radia RMF Clasic!/karpia i taxi, nie klasztor nam zafundowano/. To nie był karp, tylko PAN KARP skoro stać go było na taksówkę. Nie wymienię wszystkich oznak przyjaźni i darów, ale każdy z mieszkańców dostał prezencik i wszyscy, których znamy, a słabo im się powodzi-solidne paczki. Większość z tych paczek to były piękne „gotowce”, czyli nic tylko rozwieźć i położyć pod choinkę. To dodatkowy dla nas bonus, bo spadło nam z głowy przygotowywanie, a to ogromna praca w przedświątecznym zamęcie i mocy przerobowych już brakowało. Jedna rodzina zrobiła 60 pięknych prezencików dla mieszkańców na wsi, bank- kolejne 40 sztuk, ludzie

czytaj dalej...

cerowanie Świata

 notatki z tego bloga

dobro jako choroba zakaźna

kontynuacja wpisów z lat 2012-2014 

sposób na cholernie szczęśliwe życie

wywiad z B.Strzelczykiem i P.Żyłką

artykuły 

Zebrane artykuły, rekolekcje, wywiady