blog siostry Małgorzaty

blog siostry Małgorzaty
co widać z okna biedaków
Nasz sklep skarby prababuni 

Łączenie światów

23/10/2016

Najpierw smutna uroczystość. W Pabianicach pogrzeb Pani Stanisławy-mamy Reni. Nawet taki moment może być jednak przeżyciem nadziei. Starsze panie z klubu seniorek, każda z czerwoną różą w ręku,  na znak wspólnoty, ks.Jacek wspominający sernik specjalnie dla niego upieczony, kiedy był w pobliżu w jednej ze swoich podróży, niewidoma kobieta dziękująca ze łzami za regularne podwożenie na spotkania klubowe, co umożliwiało jej kontakt z ludźmi. Renia od lat szefuje w schronisku dla chorych. Nasi bezdomni mieszkańcy, biedacy, zrzucili się, każdy co miał, po grosiku, na kwiaty i znicze.  Pani Zdzisia przyjechała jako reprezentantka. Ma 80 lat, Reni zawdzięcza to, że chodzi. Pani Zdzisia przez wiele lat sprzątała grób Marka Kotańskiego. Ot tak, z potrzeby serca, bo dobry człowiek

czytaj dalej

dobre wychowanie

09/10/2016

Pewien młodzieniec, lat 16, wypisywał na facebook’u obraźliwe epitety pod adresem Bogu ducha winnej wychowawczyni naszej świetlicy. Nawet gdyby pani była w czymś winna ducha Bogu, to użyte słowa winne były raczej diabłu. Czytam czasem wpisy, podpisane z imienia i nazwiska, tak chamskie i obraźliwe, że szczęka opada. Autorami są ludzie dumnie się w swoich profilach przedstawiający jako katolicy. Nie, nie małolaty, ale dorośli, często z tytułami, piastujący urzędy, znani, czasem Bogu poświęceni.

Co więcej- złośliwy chichot i radość, kiedy tym, co nie -są -naszymi -przyjaciółmi noga się podwinie rozlewa się szeroko po internecie i w rozmowach między wierzącymi braćmi.

Wspomniany młodzieniec nosi krzyżyk na szyi. Dorośli jego bracia w wierze też pewnie go noszą i różaniec w rękach

czytaj dalej

84% obywatela czyli posuńmy się na ławce życia

02/10/2016

Utknęliśmy z Arturem w Warszawie. Dwudniowy wyjazd na coroczną rozpustę w postaci jazdy tramwajem ile się chce, kina, lodów-ile się chce, kupna książek-prawie ile się chce- do wyczerpania limitu oraz jazdy do ZOO w celu oglądania słonia, przedłużył się z powodu choroby zainteresowanego. Kino, lody i książki zaliczone, słoń pozostał nieobejrzany.  Zostanie na następny raz.

czytaj dalej

Miłosierdzie to nie-sprawiedliwość

25/09/2016

Pan Zbyszek przybył do nas z daleka. Wiele lat był na ulicy w stolicy obcego kraju. Podjął decyzję powrotu. Dobrzy ludzie pomogli. Pan Zbyszek zdrówko ma w ruinie. I zdziwiony jest wielce, że nie śmiga jak młody jeleń, czyli tak, jak było, zanim zaczął pić. Jeździ więc Agnieszka i inni do lekarzy, szpitali, bo tu boli, tam strzyka. Na szczęście wszelkie możliwe badania wykazały, że boli i strzyka niegroźnie. Zaprzestajemy więc jazd i Pan Zbyszek musi się pogodzić z tym, co ma i szanować resztki zdrowia.

Własne złe wybory zrujnowały mu zdrowie. Pretensje może mieć tylko do siebie. Zamiast jednak pretensji, lepsza jest wdzięczność. Bożemu i ludzkiemu miłosierdziu. Po ludzku przecież zmarnował kawał życia. Po ludzku „się nie należy”.

czytaj dalej

o mnie

Jestem siostrą w Katolickiej Wspólnocie Chleb Życia. Od wieli lat żyję z ludźmi, którym po ludzku się nie powiodło.

 Wychowałam pięcioro dzieci. Został ze mną Artur-najwspanialszy autystyk świata. Mieszkam w malutkiej wiosce Zochcin razem z kilkunastoma 

mieszkańcami naszego domu dla bezdomnych, licznymi zwierzętami i przede wszystkim - Panem Jezusem, który stale na nas patrzy z kaplicy. 

Spisuję to, co widzimy- ja i moi bracia i siostry- przeżywając każdy dzień na cerowaniu świata podartego przez głupotę, grzech i lenistwo. W tym nasze.