co widać z okna biedaków
zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

  • Wystąpił błąd, co prawdopodobnie oznacza, że kanał nie działa. Spróbuj ponownie później.

WIADOMOŚCI 41 I półrocze 2018

Nasza Fundacja Domy Wspólnoty Chleb Życia 
potrzebuje Twojego wsparcia
KRS 0000132424
1% Twojego podatku zamieniamy na 100% dobra

Książę i żebrak

Rano w poniedziałek wiadomość, że spółdzielnia B godzi się na przejazd swoją uliczką matki z niepełnosprawnym synem. Uffff! Jaka ulga- że nie muszę robić draki, oczywiście. Bo, przyznam szczerze, nie lubię drak. Jestem raczej byczek Fernando niż pitbull. Ale jak trzeba, to trzeba. Podnośnik dla chłopaka coraz bliżej.

Potem jazda. Do stolicy, gdzie przyznano nam nagrodę. Czasem, w zacnym towarzystwie, muszę tłumaczyć, że Tomasz, wzrost ok.2m i wygląd stosowny, to nie mój ochroniarz, tylko współpracownik. A pomyśleć, że gościa na rękach nosiłam. Teraz on mnie czasem podnosi. Taka kolej rzeczy.

Biegiem do Lublina. Rekolekcje dla studentów na zaproszenie DA. Mają tam świetną grupę wolontariuszy. Jest siła!

Ze względu na ciszę wyborczą można nie oglądać trzeciej części. Jakby co, to winien

czytaj dalej...

Solidarność we śnie

Dobra wiadomość to ta, że udało się znaleźć rodzinę naszej pani K. Przysłana przez konsulat w Rzymie – rozchorowała się, straciła pracę i wylądowała pod mostem nad Tybrem. Konsulat szukał rodziny przez pomoc społeczną, my prosiliśmy takoż i nic. Choć miejscowość mała i wszyscy zapewne się tam znają. W końcu niezawodny ks.Jacek przypomniał sobie, że mamy tam znajomą. Szybciutko znalazły się dzieci i ucieszone, mamę zabrały.

Niedobra to taka, że w piątek wylądował u nas pan, także import z Włoch. Miał być “młody, piękny i zdrowy”, a oczywiście jest całkowicie leżący. Nie możemy mu zapewnić opieki w Jankowicach. Zaczynamy batalię o umieszczenie pana w odpowiednim dla niego miejscu. Rodzina, owszem, raz się pojawiła i zniknęła.

Dobra wiadomość to ta, że

czytaj dalej...

Święty w kryminale

Synod młodych w Rzymie. W Nagorzycach, co pępkiem świata prawie jak Rzym, a co?, spotkanie młodych ze Wspólnoty. Jak żyją?

Paznokcie u stóp skręcają po trzech centymetrach. Zwijają się w zależności od rozmiaru buta. Jeśli buty są za duże, paznokcie omijają przeszkody i rosną w kierunku wolnej przestrzeni. Zawinięte w ten sposób paznokcie obcina się najłatwiej. Cążki mieszczą się w nich idealnie. Najgorzej jednak, gdy buty są o dwa numery za małe. Paznokcie w ciasnych butach rosną w dół. Wrastają jakby w skórę palców. Wcelowanie cążkami między paznokcia a skórę wymaga tylko cierpliwości.
Pan R, chodząc, kroki stawiał niepewnie. Można było podejrzewać poważny uraz nogi. Jednej, albo drugiej. Albo obu. Obcięte paznokcie rozwiązały problem z chodzeniem. Kłopot polegał natomiast na

czytaj dalej...

Pamięci Piotra Pawłowskiego

 Zmarł Piotr Pawłowski- założyciel i wieloletni prezes Stowarzyszenia Integracja. To, co mogło Go zniszczyć- niepełnosprawność na skutek wypadku- obrócił w zwycięstwo i służbę. Szliśmy różnymi drogami w tym samym kierunku, choć Ty, Piotrze miałeś pod górkę. Dziękuję za Twoje życie.

czytaj dalej...

cerowanie Świata

 notatki z tego bloga

Dobro jako choroba zakaźna

kontynuacja wpisów z lat 2012-2014 

sposób na cholernie szczęśliwe życie

wywiad z B.Strzelczykiem i P.Żyłką

Odłóż tę książkę i zrób coś dobrego

rozmowa z B.Strzelczykiem i P.Żyłką