W wypadku samochodowym zginął nasz stypendysta. Ciężko ranna została jego kuzynka, Klaudia, także nasza stypendystka i ich kolega. Jechali do szkoły. Wierzących proszę o modlitwę za nich i ich rodziny. Niewierzących- o dobre myśli. Pilnujcie waszych dzieci, nawet jak mają po 18 lat. Czy mają prawo jazdy, czy samochód-motor sprawny, czy są na tyle roztropne, żeby powierzyć im ich i cudze życie.

W ulewnym deszczu po raz kolejny Rotarianie urządzili zbiórkę na remont starego domu w Jankowicach. Winobranie w lokalnej winnicy. Mimo fatalnej pogody przyszło sporo ludzi. jesteśmy wdzięczni za -tym razem- mocno niewdzięczną pracę. /ze względu na pogodę./ Generalnie jesteśmy wdzięczni za każdy gest. I dumni, że na naszej drodze stają rzesze wspaniałych ludzi. W końcu tylko dobroć ma znaczenie.

Przeniosłam się na kilka dni do Zochcina, zostawiając Artura w rękach Tamary i Tomka. Tutaj mieszka mama dziewczyny-ofiary wypadku i muszę być blisko. No i budowa, podobnie jak w Warszawie, w strugach deszczu. Powiedzcie mi, że w Niebie wszystko już mają wybudowane i niebiańskie pałace nie wymagają remontów. Inaczej tam nie pójdę, bo znów będę musiała wybierać panele podłogowe i płytki. Robię to od 30 lat.

Po jazdach do szpitala, przeżyciach ostatnich dni i lekkim wymarznięciu na imprezie z winobraniem- lepiej żebym poszła odpocząć, zanim napiszę głupstwa. Czego i każdemu życzę. Po ciemnościach zawsze przychodzi światło. Nawet za kołem podbiegunowym. Chrystus zmartwychwstał, choć wszyscy myśleli, że Krzyż to koniec. A to był początek. Niczego innego nam Bóg nie obiecuje jak krzyż i zmartwychwstanie. Pierwsze jest konsekwencją ludzkiej wolności, drugie- miłości Boga.

Trochę luziku:

Pewna religijna starsza pani, lat 93, stwierdziła, że nie chce pójść do nieba. Dlaczego?-spytał zdumiony wnuk. -Bo tam strasznie nudno. Cały dzień się siedzi na chmurkach i śpiewa pobożne pieśni.

Mark Twain /ten od Tomka Sawyera/ powiedział kiedyś, że człowiek ma do wyboru: niebo ze względu na wspaniały klimat i piekło ze względu na ciekawe towarzystwo.

.