zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Pakiet tylko u nas: Boże Narodzenie całoroczne/B.Strzelczyk/

Błażej zastąpił mnie tym razem. Dziękuję. Młodzi mają głos:

Wigilia w Domach Wspólnoty i Zupie na Plantach trwa 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. W końcu Bóg się Wciela w słabeuszy, frajerów, łajdaków, chamów, uliczników i bandziorów. Nas wybrał. Rzutem na taśmę wprowadza do nieba Dobrego Łotra (patrona mojego domu, świętego, którego, już wisząc na Krzyżu, Jezus o nic nie pyta, nie prowadzi dochodzenia, nie wskazuje na niego palcem, mówiąc “to on jest winny”, nie krzyczy nigdy: “prawda o jego zbrodniach musi wyjść na jaw”, i nie sprawdza jego “zaświadczenia o niekaralności”, tylko mówi “jeszcze dziś będziesz ze mną w niebie”), Zachariaszowi rozwiązuje język i pozwala mówić dopiero gdy zrozumiał, że Jego syn ma mieć na imię Jan. Imię Jan oznacza: “Pan okazał miłosierdzie”. Zachariasz – starzec – całe życie prosi Boga o syna, kiedy wreszcie Anioł przychodzi i mówi: stanie się o co prosisz, to starzec odpowiada: “daj mi jakiś znak”. Gość całe życie prosił o coś Boga, gdy wreszcie dostaje, to się okazuje, że tak naprawdę nie wierzył. Mimo to Bóg decyduje się, że Jan się urodzi i będzie synem Zachariasza i Elżbiety.
Że – wreszcie – Bóg na Wcielenie wybiera sobie młode małżeństwo: dziewczynę, która nie bardzo rozumie, o co w tym wszystkim chodzi, stresuje się, wyolbrzymia, dziwi, i chłopaka, który w pierwszej chwili – kiedy dowiaduje się, że jego dziewczyna ma urodzić dzieciaka, mimo że nigdy razem nie spali – to chce spierdzielać. To jest święto tych wszystkich, na których nikt w życiu nie stawia i tych wszystkich, którym już w świecie nikt nie ufa. To jest święto wszystkich, którzy zostali usunięci, zepchnięci i wykluczeni. Łajdaków, cwaniaków, głupców, nieroztropnych awanturników. Bo Bóg się rodzi w stajni, podczas podróży, w rozchwianym politycznie świecie, u biedaków, po cichu, bez feretronów, trąb i orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej, biznes planu na przyszłość, struktur itd. No więc: chciałem Wam żyć, żebyście nie przestawali. Że to całkiem dobrze, że robimy biedakom Wigilię 24 godziny na dobę, i że gdy trafi do nas “zbłąkany wędrowiec”, to może znaleźć jedzenie i łóżko, nie tylko 24 grudnia, ale przez cały rok.
Życzę nam Bożego Narodzenia, a tak po cichu, życzę nam jeszcze, żebyśmy byli już niepotrzebni na froncie naprawiania świata. /Błażej Strzelczyk/

 

6 Responses to Pakiet tylko u nas: Boże Narodzenie całoroczne/B.Strzelczyk/

 • Chociaż, kto wie, może nie jest aż tak źle, może ten podział, ta-wzajemna-niechęć(delikatnie mówiąc)nie są takie, jakimi się wydają..
  Może ten podział nie jest tak poważny, tak wielki, na jaki wygląda…
  Bo czasami tak bywa, że ta rzeczywistość, w jakiej żyjemy, jest bardziej, powiedzmy…przyjazna, więcej w niej elementów optymistycznych, więcej niesie z sobą nadziei itp..
  Mogę to potwierdzić na przykładzie(zawsze najlepiej “na przykładzie, “a…”najbardziej najlepiej”-na własnym).
  Otóż, niedawno, w tej naszej telewizji(w TVP), usłyszałem coś, co mnie zmartwiło, wstrząsnęło nawet, więcej-przeraziło!
  Padły tam słowa, mówiące o tym, że ta sytuacja-z jaką mamy do czynienia obecnie w Polsce, w naszym kraju-miała miejsce w Hiszpanii na kilkadziesiąt lat przed wybuchem wojny domowej!
  Kilkadziesiąt lat!!
  To chyba jeszcze w końcu XIX w.?
  Można się zmartwić, prawda..?Przerazić…
  Jednak, tak po chwili, doszedłem już do siebie, poczułem się dużo lepiej..Uświadomiłem sobie bowiem, iż obecnie, w dzisiejszych czasach, pewne…zjawiska, procesy przebiegają trochę inaczej, a zwłaszcza-szybciej…
  Tak, dzisiaj to wszystko potrafi przyspieszyć, czasem gwałtownie…
  Jak tak się patrzy na tę historię, która się tak toczy, to-rzeczywiście-niekiedy jak ruszy, jak się zerwie, jak skoczy, to…
  Takie czasy, tacy ludzie…

 • czadowy tekst, jak to dobrze … albo dzięki Bogu, że są takie miejsca, pozdrawiam 🙂

 • W drugi dzien Swiat zycze , zeby ich swiatla i ciepla starczylo na caly nastepny rok.

 • Zawsze jak czytam teksty Siostry, a dziś Pana Błażeja to się uśmiecham.. do tego dobra , które ludzie potrafią czynić.Czasem mi wstyd,ze ja tak dla innych to prawie nic nie robię.Wiem jedno,że nie trzeba czekać,że może w przyszłym roku,że później. Trzeba tu i teraz i to co się da. Można zaprosić rodzinę na święta, niech sobie posiedzą, pojedzą, niech poczują się ważni. Można pomóc bliskim, którzy sobie nie radzą z porządkami, posiedzieć z samotnymi choć czasem to bardzo trudne.

  Podziwiam Was wszystkich, którzy pracujecie dla innych, ludzi ze wszystkich domów Wspólnoty.
  Życzę Wam siły i , niech Wam Błogosławi Dzieciątko Jezus!
  P.S.Kto raz zazna radości z czynienia dobra dla innych, nie umie przestać go czynić. Tęskni za tym uczuciem.

 • Błogosławionych Świąt i Nowego Roku 2018 dla całej Wspólnoty

 • I niech Jego Miłość objawia się we wszystkich Jego dziełach, które mają miejsce w Waszej działalności. Niech się dzieją dobre rzeczy!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.