co widać z okna biedaków
zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Ciacho za ciacho zbiera kasę na remont naszego domu w Krakowie

święty na dzisiaj
17. św. Łazarz, biskup św. Jan z Mathy, prezbiter św. Józef Manyanet y Vives, prezbiter

rekolekcje akademickie Dominikanie

Jaśniej nad Wisłą

Ruch w Bożym interesie duży. Spotkania, opłatki, wigilie trwające już od kilku dni, zbiórki dla tych, którzy mają się gorzej. Jak Polska długa i szeroka. Już trzy świece zapalamy. Coraz jaśniej powinno być w kraju nad Wisłą. Jaśniej miłością, szacunkiem, prawością, troską o wspólne dobro. Powinno…….

czarna dziura

Nie dajmy się wciągnąć czarnej dziurze. Nieśmy światło.

 

Inżynier pokazuje: ta kupka węgla kosztowała 1100 zł.

Byłam w domu dla chorych. Na korytarzach łóżka. Ola- szefowa domu dla kobiet łamie sobie głowę, jak zmieścić wszystkie panie. Dokupiłam wersalkę, od dobrych ludzi dostaliśmy świetne materaco-kanapy. Jadalnia i korytarze pełne.  To dobrze, że możemy wszystkich spragnionych ciepłego łóżka przygarnąć. Kolejne tony węgla kupione.

Ktoś znowu pisze donos na kogoś. Że zanim do

czytaj dalej...

mycie szyb

Jestem w Paryżu. Ot, taka adwentowa wycieczka. Trafiłam na pogrzeb Johnnego Hallyday’a. To znaczy na korki z powodu pogrzebu. Msza w kościele celebrowana przez biskupa, przemówienie prezydenta. Tłumy ludzi. Był kimś ważnym w świecie muzyki i filmu. Jak wielu artystów, poszukujący spełnienia, z bujnym życiem osobistym, a jednak takie wartości jak solidarność, współczucie były mu bliskie. Oprócz własnych dzieci miał zaadaptowaną córeczkę.

Wycieczka jest do i na zaproszenie tutejszych księży służących w polskiej parafii. Zupa grzybowa w wykonaniu sióstr/polskich rzecz jasna/- świetna. W niedzielę mam konferencję. Do ruszenia się z kanapy mam zachęcać ludzi. Te zachęty, aby brzmiały prawdziwie, muszę najpierw do siebie skierować. A z biegiem lat kanapa bardziej kusi.

W domu dla chorych imprezka z okazji św.Mikołaja.

czytaj dalej...

Sygnaliści i resztki

Wczoraj bawiliśmy w Gliwicach, w Klubie Tygodnika Powszechnego, gdzie dyskurs miał być o wykluczeniu i populizmie, ale nieco zboczył tematu i o biedzie był ogólnie. Wróciliśmy z Mikim o północy.

Kolejny węgiel kupiony. Dziękujemy za pomoc w imieniu wszystkich ogrzanych. Przy okazji nakarmionych, bo zawsze w pakiecie, za jedną jazdą “obrabiamy po całości”. Pani pracowała, ale się rozchorowała, a jak się jako tako podleczyła, to pracodawca ją zwolnił. Ma zasiłek dla bezrobotnych trochę ponad 500 zł. Z węglem i jedzeniem na zapas przeżyje czas jakiś. Nadzieja wróciła! Jakie to proste: trochę kasy, Pipi/lub ktoś inny, co pod ręką/ do pomocy przy dźwiganiu toreb, samochód do przewozu i- człowiek odżywa.

W rzeczywistości to gra zespołowa. Kasjer /ofiarodawca/, samochód /ofiarowany/, Pipi /dobry

czytaj dalej...

praca od zaraz

Całkiem Nowy Rok się zaczyna. Kolejny. Marzenia będziemy spełniać. Prezenty dawać wzorem św. Mikołaja. Ludziska się mobilizują, dobre uczynki po kraju i świecie kwitną, zbierają, dzielą się, dają…..I to jest piękne. Każdy w gruncie rzeczy chciałby być dobry. No, może niektórzy nie wiedzą, że by chcieli, ale jakby się dowiedzieli, to by zaraz byli dobrzy.

Dobrym być to wielka praca. Nad sobą. Całoroczna, bez urlopu. Bo nawet w czasie wakacji można komuś zająć miejsce na plaży i zrugać umęczoną kelnerkę w barze na turystycznej trasie.

Dlaczego dobrym być należy? Dlatego, że Bóg jest dobry. A chrześcijanin ma być do Niego podobnym. Więcej nawet. Chrześcijanin ma być z Nim jedno. To dlatego Chrystus-Bóg stal się człowiekiem.

Praca nad sobą to pojęcie

czytaj dalej...

cerowanie Świata

 notatki z tego bloga

Dobro jako choroba zakaźna

kontynuacja wpisów z lat 2012-2014 

sposób na cholernie szczęśliwe życie

wywiad z B.Strzelczykiem i P.Żyłką

Odłóż tę książkę i zrób coś dobrego

rozmowa z B.Strzelczykiem i P.Żyłką