co widać z okna biedaków
zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

WIADOMOŚCI 40 info za 2017 rok

święty na dzisiaj
23. św. Turybiusz z Mongrovejo, biskup św. Józef Oriol, prezbiter bł. Metody Dominik Trćka, prezbiter i męczennik św. Rafka, dziewica
Nasza Fundacja Domy Wspólnoty Chleb Życia 
potrzebuje Twojego wsparcia
KRS 0000132424
1% Twojego podatku zamieniamy na 100% dobra

bezpieczny, bezpłatny program do rozliczenia PIT  kliknij wypełnij drukuj/wyślij
lub kliknij i ściągnij na komputer

Proporcje

Jesteśmy zasypani. Śniegiem. Jutro trzeba dostarczyć żywność tym, co muszą żyć za 604 zeta, a często i mniej. Może nas odsypią. Ale jest pięknie.

Kolejne dziewczyny zostaną matkami. Młode. Bardzo młode. Za młode. Brwinów podzielił się wyposażeniem niemowląt, Irek dzisiaj przywiózł przez śnieżycę  i korki z Warszawy. Z tym nie ma problemu. Dzięki dobroci ludzi mamy czym się dzielić.

Trudne relacje rodzinne, alkoholizm rodziców, często obojga i młodzi uciekają w pierwsze z brzegu ramiona. Rzadko są to ramiona właściwe.

Rekolekcje dla młodzieży w Tarnobrzegu. Żywa parafia, świetni młodzi księża chwalący się…..swoim proboszczem.

Po drodze podrzuciliśmy z Mikim nowe firmowe koszulki Wspólnoty do Liceum Kopernika. Tamtejsza młodzież pod wodzą p.Eli, katechetki niezwyczajnej,  od lat zbiera przed świętami żywność dla

czytaj dalej...

meldujemy wykonanie zadania

Podobno najgorsze mrozy za nami. Jak Polska długa i szeroka ludziska o sercu dobrym pomagali nie-zamarznąć ludziom bezdomnym. Przyjdzie ocieplenie, temat solidarności z nimi zniknie z mediów. Ludzie bez-domu  pozostaną. Na miejsce tych, którzy jakoś odnajdą się w domach, do których trafili w czasie mrozu i już na ulicę nie wrócą, pojawią się inni. Niestety! Ale pozostanie też dobro już dokonane. Ono rozjaśnia świat.

“Zup na…” rozmnożyło się  sporo w różnych miejscach. Ostatnio powstała w Lesznie. Inne pomysły też są realizowane. Od kawy zawieszanej, ubrań na wieszakach na ulicy, po autobusy wspierające, patrole itd. Służby publiczne: miejskie straże i policja też są “do odznaczenia”. Jest siła w narodzie. Jasne, że mogłoby zawsze być więcej. Wszak nie tylko ludziom

czytaj dalej...

Dziewięć Błogosławieństw

Pozamarzało. Większość domków z Zochcinie nie ma wody. Tam gdzie zamarzało zawsze-tym razem nie zamarzło. Nasze konstrukcje, oprócz nowego budynku, to klecone “tymczasowe” domki. Podobnie jak nasze życie. Klecimy to Boże Królestwo z nieco uszkodzonych cegieł.

Staruszka z obustronnym zapaleniem płuc i niewydolnością oddechową wypisano ze szpitala. Bo chyba kasy brak i szpital zamykają. Jakoś przeżył, ale pierwszą noc Marcysia miała upojną z pogotowiem  w tle. Pan nie zgodził się na kolejny szpital. Miał chyba dość podróży.

 

W domu dla chorych pielęgniarka w szpitalu. Renia ma urwanie głowy, bo został tylko dzielny Wojtek-pielęgniarz i ona.  Więc pracują na 6 rąk. Jak wiadomo pielęgniarka to osoba poszukiwana w obecnej chwili przez wielu. Na znalezienie dodatkowej nie mamy co

czytaj dalej...

audycja w Radiowej Trójce

czytaj dalej...

cerowanie Świata

 notatki z tego bloga

Dobro jako choroba zakaźna

kontynuacja wpisów z lat 2012-2014 

sposób na cholernie szczęśliwe życie

wywiad z B.Strzelczykiem i P.Żyłką

Odłóż tę książkę i zrób coś dobrego

rozmowa z B.Strzelczykiem i P.Żyłką