zapraszam na nasze strony

Wspólnota Chleb Życia

Żyjemy z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa w Eucharystii,starając się pomóc im wyjść na prostą.
Prowadzimy domy dla ludzi bezdomnych, fundusz stypendialny, przedszkole, świetlicę dla młodzieży na wsi.

przejdź

Skarby Prababuni

Prowadzimy przetwórnię i szwalnię dając pracę bezrobotnym kobietom na wsi w Świętokrzyskim. Pyszne, tradycyjne przetwory i oryginalna bielizna.


przejdź

Katolelementarz

W co wierzą katolicy, jak się modlą, rozważania, filmy, audio.


przejdź

Intencje modlitwy

Tutaj można wpisać prośby o modlitwę. Dwa razy w tygodniu odprawiana jest w tych intencjach msza  św.
przejdź

Do Jurka Owsiaka

Do Jurka Owsiaka

DrogiJurku

Rozumiem doskonale Twój ból. Rozumiem, że są granice wytrzymałości. Ale proszę, weź głęboki oddech i nie rezygnuj. To prośba nie tylko moja, lecz także moich Przyjaciół i tysięcy ludzi dobrej woli.
Nie mamy czasu wspólnie pisać, ale wiem, że Janka Ochojska- wiesz, zawsze opanowana i stonowana, Szymon Hołownia-wiesz, zawsze wali co myśli, Ada Porowska-podobnie jak Szymon, no i ja, stara baba, która też czasem ma dość, ale zwleka gnaty i ciągnie- proszą Cię także, każdy na swój sposób: nie rezygnuj. Nie teraz. Przejdziemy razem ten trudny czas.

Podobnie prosi wielu ludzi znanych i nieznanych. Podpisują petycje, piszą w internecie. Mówią o tym.

Dobro zwycięża, choć czasem z lekkim opóźnieniem. Już zwyciężyło w wielu ludzkich sercach.


Cena za nie

Wyłazić z siebie

Wyłazić z siebie

Powodzenia!!!!!

Ekipie Orkiestry, Wolontariuszom i Ofiarodawcom!

Życzymy ciepła ludzkich serc, radosnej zabawy i obfitych łowów.

Obliczyliśmy, że w ub. roku z gościnności w naszych domach skorzystało 981 osób bezdomnych, w tym 39 dzieci. Jedni byli krótko, inni są do dzisiaj, lub nawet od lat poprzednich. Dorośli kochają liczby, jak mawiał Mały Książę. Wielu z tych ludzi stanęło na nogi, kilkunastu niestety już nigdy nie stanie.


Rok był także czasem walki. Republika biedaków czyli przestrzeń dla najsłabszych nie ma wojska do obrony granic ani swoich obywateli. Może się tylko odwoływać do sumień, rozumu i solidarności tych, którzy chcą nią zawładnąć i urządzać według swoich zasad i praw. Tych samych, które spowodowały często konieczność schronienia się w jej granicach. Na zawsze lub

Pochył z troską nad chorym. Systemem.

Pochył z troską nad chorym. Systemem.

W niedzielę ks.Jacek był w jednej z krakowskich parafii. Pod drzwiami kościoła 2 bezdomne kobiety, zmarznięte na kość.  Prosiły o pomoc. Dostały pieniądze na jedzenie i w poniedziałek ksiądz przywiózł je do Jankowic. Spóźnił się na umówione z nimi spotkanie 5 minut i panie już miały łzy w oczach, że zostaną na mrozie. Mieszkały w noclegowni, bo nie miały prawa do schroniska, jako, że ostatni meldunek spoza Krakowa. Noc na łóżku, w dzień-won, na dwór. Bez wsparcia, jedzenia, na mrozie. 

Ledwo żywy człowiek, z odmrożeniami i ranami uratowany również przez ks.Jacka. Początkowo mieliśmy go przyjąć do siebie, choć dom mały i już nawet w gabinecie lekarskim nie ma miejsca, a korytarze zbyt wąskie. Znalazł się jednak absolutnie miłosierny

Bunt w zielonych kamizelkach

Bunt w zielonych kamizelkach

Pani, którą przywiozła do nas Straż Miejska w bagażniku samochodu, owiniętą w koc termiczny, mimo wysiłków lekarzy zmarła w szpitalu. Trafiła tam następnego dnia. Miała ok.40 lat. Dzięki wytrwałości Strażników i naszych ludzi nie zmarła na ulicy, lecz w łóżku, czysta i zadbana. Nie pierwsza tej zimy i oby ostatnia.

Spędziliśmy z Arturem 4 dni na ukochanej przez niego “Szańskiej” czyli Łopuszańskiej. Miało być krócej, ale ataki padaczki wstrzymały powrót o jeden dzień. A wywlec synka stamtąd to nie lada sztuka. Przykleja się do łóżka, zapiera łapami, udaje ciężką chorobę i chowa buty. Najpierw więc gramy, że jedzie kupić sobie cosik, a ja z mopsem zostaję. Umawiam się z Tomaszem, że tym razem to będzie….Castorama. To też jeden z jego